Více informací o pitbike teamu Medlov najdete na stránkách

Pitbike team Vandis

V roce 2013 pokud mi to zdraví a technika dovolí se budu účastnit všech závodů Mini moto czech 2013 a některých závodů Morávie.

Opět na stroji Pitbike PitsterPro LXR 160 R.

Pomalu začíná trénovat i moje dcera Monča a pokud se nám záměr podaří a Monča bude makat, tak by jela v roce 2013 Dámský pohár pitbike.

Do našeho teamu ještě přibyl junior Fana Vyroubal na stroji Stomp ACE 160 a jeho táta a mechanik v jedné osobě Marťa Zmizik.

Nesmím také zapomenout na naše drahé manželky Bětku a Štěpánku, které nás ve všem samozdřejmě plně podporují !!

Naše heslo je i nadále : "nemusíš vyhrát, hlavně, že se účastníš a ve zdraví přijedeš domů"

11.5. - Pelhřimov

V Pelhřimově marast, 1. jízda 3 start, cíl 5. místo dařilo se a dokázal jsem jen jednou spadnout a jednou si zašlápnout motorku. 2. jízda 10 místo, start 7 pak 3x zdechla motorka, tak jsem byl rád, že jsem vůbec dojel.

Monča nestartovala.

25.5. - Telč

V Telči se mi po trénincích rosypala motorka, taže jsem do závěrečných jízd vůbec nenastoupil.

Monča nestartovala. V Šumperku, pokud bude hezky už pojede.

Říjen 2013 - družstva

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kalendář a výsledky pitbike Morávia 2012

14.4.  Miroslav -  Stomp Moravia cup

Tak jsem vyrazil na první můj závod na stroji pitbike. Jel jsem hlavně na zkušenou, neboť jsem nevěděl, jak se s tím menším strojem  dokážu poprat. Oba starty se mi nepovedly, takže starty na konci startovního pole. Dokázal jsem tak 4 kola držet krok s jezdci předemnou, ale potom jsem na fyzičku odpadl. I tak jsem s výkonem spokojen, nikoli už tak s výsledkem. 2 x 14. místo a prvních 14 bodů. Už se těším 5.5. do Zábřehu na Račici.

5.5.  Zábřeh (Račice) -  Stomp Moravia cup

Závody na Račici byly dobré, až na obrovské množství prachu. V prvním tréninku mi jaksi zarachotilo v motoru a tak místo druhého tréninku jsem rozdělal spojku, abych zjistil, jestli třeba není povolená, ale bylo vše v pořádku. Tak jsem si řekl, ať se to projeví samo. Taky se později projevilo a v tu nejhorší dobu. V první jízdě, ve které jsme startovali i s kat. ELITE se mi skvěle povedl start. Odstartoval jsem pátý, ale tři předemnou byli právě eliťáci, takže z hobíků na druhém místě. Ve třetím kole, kdy jsem jezdil na sedmém místě celkově a na třetím v kat. hobby se mi projevila závada. Přestal jít řadit třetí rychlostní stupeň, který byl na této trati nejdůležitější. Pomalu jsem se propadal až na celkové 10. místo v hobících. Řekl jsem si, že když už jsem tady tak pojedu i druhou jízdu jen se druhým a čtvrtým rychl. stupněm.I tak se mi podařilo odsatartovat na 6. místě. Aby té smůly nebylo málo, tak sem pro jistotu  hned ve druhém kole píchl zadní kolo. Jízdu jsem dokončil na 11. místě. V Zábřehu se mi podařilo získat 21 bodů. Ale mohlo to být lepší. Pokud se mi podaří dát motorku dohromady tak pojedu 19.5. do Telče.

19.5.  Telč  - Stomp Moravia cup

Nestartoval jsem. (porucha motoru nemohl jsem sehnat kolečko do převodovky)

2.6.  Smrk  - Stomp Moravia cup

Nestartoval jsem. (stále jsem nesehnal kolečko do převodovky)

9.6.  Sasinkovo (SK)  - Stomp Moravia cup

9.6. jsem vyrazil s klukama z Lipinky na závody k sousedům na Slovensko. Trať zajímavá, jen dlouhé odklopené zatáčky mi moc neseděly.

Tréninky jsme si v klidu odjely seznámili se s tratí a tak hurá do první jízdy.

Start první jízdy byl dobrý, viděl jsem před sebou 5 závodníků, takže 6. místo. Po odjetí třech kol jsem si vypracoval docela náskok, stručně řečeno přede mnou nikdo a za mnou taky nikdo, tak jsem si v klidu kráčel k 6. místu v cíli, ale.. ve 4 kole jsem udělal chybu kdy mi v pravé zatáčce podklouzlo přední kolo a už sem si vychutnával tvrdost tamní země. Motorka chcípla a než se mi podařilo znova vyrazit do bojů propadl jsem se na 13. místo.

Do cíle jsem stačil ještě jednoho závodníka předjet takže nakonec 12. místo v první jízdě.

Start do druhé jízdy jako přes kopírák, zase 6. místo. Polovinu jízdy jsem na tomto místě také jezdil, ale zamnou o totéž místo usilovali také dva jezdci za mnou. Oběma se nakonec podařilo mě předjet tak jsem se propadl na místo osmé, na kterém jsem projel cílem.

S výsledkem spokojenost.

Kaňkou na celém výjezdu bylo zranění kámoše Zdenu, který musel do nemocnice, kde mu zjistily poraněnou ledvinu. Volal jsem mu a už se cítí lépe.

Další závod se jede v Medlově 23.6., který si určitě nenechám ujít. (pokud pojede motorka)

23.6.  Medlov  - Stomp Moravia cup (domácí trať)

V Medlově jsem nejdříve s nejvěrnějšími (Banďa, Polda, Zmizík, Milan, Šromíno, Toncek, naše nejdražší polovičky a také pár kluků z Hradečné (oni ví kteří) nachystali trať a očerstvení. (doufám, že jsem někoho nezapomněl) Vše se povedlo, tak mohly začít závody. Tréninky se mi nepovedly, neboť v tom prvním po mojí chybě ve druhém kole jsem šel pěkně přes řidítka na hubu a přitom jsem zlomil páčku spojky, takže trénink číslo 1 byl u konce. Ve druhém se mi hned v prvním kole uvolnilo vodítko řetězu, takže taky konec. V první jízdě se start povedl na 6. místě. Postupně jsem se propadal až na v cíly konečné 10. místo. Ve druhé byl start ještě o jednu pozici lepší, no jenže nedokáži využít dobrého startu. Ve druhém kole jsem si zašlápl motorku a propadl se na místo 14. V cíly jsem byl klasifikován na 12. místě.

Myslím, že se závody povedly a doufám, že za rok se v Medlově opět pojede.

14.7.  Sasinkovo (SK)  - Letní pohár

Bez mojí účasti.

21.7.  Rosice nad Labem  - Letní pohár

4.8.  Záboří nad Labem  - Letní pohár

18.8.  Slavkov  - Letní pohár

Včera sme s klukama byli v tom Slavkově a můžu říct, že jsme si skvěle zazávodili. Startovalo nás v kategorii senior 18.
V 1. jízdě sem měl start tak cca 6-7, jenže sem si to vedruhé zatáčce zašlápl a než sem znova nastartoval, tak sem se ocitl okamžitě úplně poslední. Začal jsem stíhací jízdu. Dojel sem Klampárika (95) a spolu jsme závodili, párkrát jsme si vyměnili pozice. Jak sem ho předjel podruhé, tak odpadl. Co sme spolu bojovali, tak jsme dojeli dalšího Slováka. Ten se snažil co mohl, ale v poslední kole jsem ho dal. 1. jízda 14. místo.
Start druhé byl obdobný zase cca 6-7. Ve dvou třetinách závodu sem jel 8. Pak se přiřítil za mě Martin Dočkal (88) a ještě st č. 46. Oba mě předjeli, ale Martina sem se držel až do cíle a měl sem na něj ztrátu 2 s. Několikrát jsem chtěl zaútočit, ale nepovedlo se. Za mnou sem si udržel ještě jednoho závodníka, který mi docel zatápěl. S náskokem 1 s sem ho udržel za sebou. 2. jízda 10. místo
Organizace nic moc, moc prachu a trať jednokolejka, kde bylo málo místa k předjetí. Celkový dojem, příště už tam nejedu.

9.9.  Studenec  - Stomp Moravia cup

Posledním závod ve Studenci byl asi mojím nejlepším. Trať perfektní, super nachystaná.

Tréninky jsem si odkroužil a seznámil se s tratí.

V 1. jízdě jsem odstartoval na 6. místě na kterém jsem jezdil 2/3 závodu. Celou dobu za mnou jezdili Hudeček, Klampárik a Marťa Dočkal. Hudeček mě párkrát zkoušel předjet, ale vždy jsem jeho pokus odrazil. V závěru už neměl sílu. (Já, ale taky ne). Jízdu jsem nakonec dokončil na  9. místě.

Ve druhé jízdě sem odstartoval na druhém místě a 3 kola jsem dokázal jet druhý. Pak sem se propadl na 3. místo na kterém jsem jel polovimu závodu. Po polovině mi docházeli síly a i přes mohutnou podporu mojí drahé manželky Bětky jsem nevydržel tempo, které jsem nastavil na začátku jízdy. Bojoval jsem až do cíle kde z toho bylo nakonec 8. místo.

Pokud budu hodnotit jednotlivé tratě Morávie, tak u mě se na 1. místě umístila trať ve Studenci.